Зміни погоди у різні сезони, як і зміна клімату через відпустку чи переїзд до іншої кліматичної зони, впливає на стан нашого волосся. І догляд за локонами має змінюватися залежно від таких змін, адже це є важливою умовою збереження їх здоров'я та відмінного зовнішнього вигляду. Розглянемо, як впливає різна погода на стан наших пасм, та як потрібно доглядати за ними у різні сезони.
Холод, мороз та вітер: як зима впливає на стан нашого волосся
Тривалий холод та інші особливості зимового клімату негативно впливають на стан нашого волосся. Ситуацію погіршує ще й централізоване опалення, яке нещадно висушує повітря навколо та, заодно, і локони, і шкіру. Взимку збільшується ризик погіршення стану волосся, зокрема появи надмірної сухості, ламкості та пористості. Серед факторів, які загрожують нашій зачісці взимку:
- Низькі температури. Коли ми знаходимося на вулиці у холодну погоду без головного убору, відбувається значне звуження судин у шкірі голови. Це призводить до зменшення кровообігу. А цей факт зі свого боку значно порушує постачання поживних речовин до волосяних цибулин. Через це можуть знижуватися темпи росту волосся, також воно може ставати ослабленим і тьмяним. Значно зростає ризик сезонного випадіння.
- Сніг та мороз. Якщо ж навіть голова схована під шапкою, а волосся страждає через вплив опадів чи низьких температур, це також негативно впливає на його стан. Зокрема такі фактори призводять до сильного зневоднення, пасма стають сухими, ламкими, може виникати ялинка, також є значний ризик появи посічених кінчиків.
- Сухе повітря у приміщеннях. Якщо постійно знаходитися в умовах дуже сухого повітря, волосся може пересихати. Втрата природної вологи супроводжується появою ламкості, посічених кінчиків, зменшенням яскравості кольору тощо.
- Накопичення статичної електрики. Чим тепліше ми одягаємося, тим більше ризик, що волосся буде накопичувати статичну електрику. Така проблема пояснюється носінням одягу з синтетичних матеріалів, а також тертям волосся по ньому. Електризація значно підвищує ламкість волосся та може викликати його пошкодження.
- Температурні перепади. Постійні переміщення з приміщення надвір та у зворотному напрямку негативно впливають на стан волосся та викликає значну ламкість.
На щастя, кожен охочий може потурбуватися про стан свого здоров'я та прибрати негативний вплив цих факторів. Зокрема варто:
- не виходити надвір без головного убору, ховати все волосся під шапку або верхній одяг;
- обрати шапку з шовковою підкладкою — це мінімізує пошкодження волосся та знизить ризик накопичення статичної електрики;
- обирати одяг з натуральних матеріалів;
- придбати зволожувач повітря, використовувати доглядову косметику зі зволожувальними властивостями, а також вживати побільше звичайної чистої води для підтримки водного балансу організму.
Для відновлення волосся у зимову пору та по завершенню холодного сезону варто використовувати спеціальні професійні доглядові засоби. Також не зайвим буде підстригти кінчики після зими.
Літня погода: сонячні промені та спека
В теплу пору року волосся теж страждає від різних факторів. Палючі промені сонця та постійна спека призводять до втрати вологи та ламкості. Волосся може навіть вигорати — втрачати пігмент. І це не лише декілька причин, через які пасма влітку можуть дуже сильно пошкоджуватися.
На волосся улітку може впливати:
- Ультрафіолетове випромінювання. Сонячні промені здатні проникати вглиб структури волосся та призводити до руйнування кератину, що є основним будівельним білком. Через це волосся втрачає блиск, перестає бути еластичним та знебарвлюється. Також може виникати підвищена сухість та ламкість.
- Висока температура. Спека — серйозне випробування для нашої зачіски. Вона призводить до активної втрати вологи та, закономірно, до пересушування волосся. Через вплив високих температур пасма втрачають природний блиск, ламаються та можуть починати сіктися на кінчиках. Ще влітку висока температура часто призводить до збільшення активності сальних залоз. У таких умовах сухі й пошкоджені кінчики можуть доповнюватися жирним у коренів волоссям.
- Морська, прісна та хлорована вода. Солона вода сприяє ще більшому зневодненню волосся, вона робить локони грубими та жорсткими. Прісна вода може мати у своєму складі патогенні мікроорганізми, які добре себе почувають у вологому середовищі. Хлорована вода й взагалі може руйнувати структуру волосся, сприяти активному вимиванню кольору. Часті купання призводять до того, що пасма втрачають еластичність та природний захист. Звісно, через них вони можуть пошкоджуватися значно легше.
Як і у випадку з зимовими пошкодженнями, негативні фактори, що є типовими для літа, теж можна нівелювати. Зокрема експерти радять:
- ховати волосся від ультрафіолету під головним убором та використовувати косметичні засоби, що містять захисні фільтри;
- обполіскувати волосся чистою прісною водою щоразу після купання;
- інтенсивно зволожувати локони та турбуватися про водний баланс організму в цілому.
Якщо літня спека призводить до того, що волосся біля коренів починає швидше жирніти, треба переглянути правила догляду за ним. Адже якщо продовжувати мити локони тим шампунем, що й раніше, можна зіткнутися з лупою та іншими дерматологічними проблемами. Краще обрати шампунь, що містить себорегулюючі компоненти та щось на кшталт м'яти чи ментолу. Він подарує тривале відчуття свіжості та допоможе уникнути надмірної жирності.
Що робити, якщо волосся постраждало через неправильний догляд?
Після неправильного догляду волосся може виглядати не найкращим чином. Але можна постаратися та повернути його до більш-менш прийнятного стану. Для цього можна використовувати спеціальні доглядові засоби — професійну косметику для регенерації локонів. Досягти гарного результату допоможе:
- Beox Acai Cream. Це маска, що надає потужний зволожувальний ефект та сприяє відновленню локонів на молекулярному рівні. Вона здатна повернути м'якість та еластичність пасмам. Засіб має унікальну концентровану формулу — у його складі міститься багато корисних речовин, зокрема кілька цілющих олій — асаї, купуасу, каріте та тукуми. Вони діють у синергії, живлять пасма вітамінами, мінеральними солями, різними антиоксидантними речовинами та флавоноїдами. До того ж засіб покриває волосся тонким шаром, який виконує функцію захисного фільтра. Після використання маски локони повертають неймовірний блиск, стають міцними та зволоженими по всій довжині.
- Tyrrel Maxxi Therapy Mascara. Це маска відомого виробника, що містить левову дозу арганової олії, яка є неймовірно корисною для волосся. Вона допомагає лікувати волосся, додає йому сили й неймовірного блиску. Такий засіб здатен омолоджувати пасма на молекулярному рівні — він проникає глибоко у волосяний стрижень, забезпечує заповнення пошкоджених ділянок та гіперзаживлення. Це чудовий спосіб відновити волосся після зими або літа.
- deeply Lipido Basic Mask. Це високоактивна маска, створена для відновлення ліпідного шару волосся, що знаходиться безпосередньо під кутикулою. Вона може заповнювати порожнини у структурі волоса, зміцнювати його та надійно захищати від впливу сторонніх факторів. Після її використання пасма будуть виглядати блискучими, вони отримують неймовірну еластичність та слухняність.
Купити якісні засоби для догляду за волоссям можна в інтернет-магазині HAIR.COM.UA. Тут представлений чудовий асортимент професійної косметики з різних куточків світу. В нас можна придбати засоби для повсякденного догляду та товари для професійного використання (для перукарів, майстрів кератинового випрямлення та ботоксу та ін.). HAIR.COM.UA гарантує чудові ціни, оперативну обробку замовлень та доставку всією Україною.