Процедура вирівнювання волосся кератином доволі популярна, а тому й не дивно, що довкола неї ширяє безліч міфів, які ми сьогодні розвінчаємо. А також розкажемо у цій статті, що це за процедура й як правильно доглядати за волоссям після неї.
Що таке кератинове вирівнювання
Кератинове вирівнювання волосся – процедура, під час якої використовується спеціальна формула з кератином, яка допомагає розгладити та випрямити локони. Кератин сам по собі є будівельним елементом нашого волосся, основою їх структури, через брак якого може виникнути сухість, ламкість, пухнастість, пошкодження кінчиків тощо.
Кератин наноситься на волосся під час процедури й при цьому глибоко проникає у структуру, заповнюючи ушкоджені ділянки. Це допомагає не лише відновити локони, а й запаяти кератин усередині, повертаючи слухняність та м’якість.
Процедура кератинового випрямлення волосся має свої переваги:
- Висока ефективність у боротьбі з пухнастістю;
- Зменшення рівня статичності волосся;
- Спрощення процедури розчісування;
- Перетворення пасм на глянсове, м’яке полотно;
- Зменшення кількості посічених локонів;
- Поява ефектного блиску тощо.
Найчастіше процедура кератинового вирівнювання проводиться з нанесенням засобу на волосся, а потім з використанням прасочки для подовження ефекту. Завдяки використанню засобів, які багаті на кератин та інші відновлюючі компоненти, можна говорити не лише про якісне випрямлення, а й про повернення слухняності та спрощення укладки.
Міфи про кератинове вирівнювання
Все більше у мережі можна знайти популярних міфів довкола цієї процедури, а ми розкажемо про десять найчастіших з них, які переповідаються з вуст в уста.
Міф 1: кератин викликає звикання
Причина появи такого міфу ховається у тому, що люди, які пройшли процедуру кератину, вже погано пам’ятають, яке волосся мали до неї, адже звикли до гладенького, м’якого та рівного полотна. Через це з’являється думка, що локони можуть «звикнути» до складників кератину, через що треба буде використовувати їх на постійній основі.
Це не правда, оскільки можна провести одну або навіть цілий комплекс процедур для вирівнювання та відновлення, а потім назавжди відмовитись від них. За два-три місяці волосся повернеться у свій висхідний стан, який мало до проведення маніпуляцій з ним.
Міф 2: структура волосся змінюється назавжди
Ще один поширений міф, який говорить про те, що, якщо пройти процедуру кератину, то волосся назавжди стане гладеньким, рівним й ви не зможете мати кучері та локони, адже вона докорінно змінює структуру.
Тип та особливості волосся закладені у людському геномі, й кератин аж ніяк не здатен на нього впливати. Косметичні засоби працюють лише з видимою частиною волосся, але не з тою, що ще знаходиться у фолікулі. А тому корені, які будуть поступово відростати, матимуть природні особливості локонів, з якими прийшли на процедуру.
Міф 3: після процедури випадає волосся
Випадіння волосся не може бути спровоковане процедурою кератину, оскільки до складу засобів входять натуральні, поживні компоненти, які насичують локони вологою та вітамінами. Звісно, у випадку, якщо процедура була проведена неякісно або з використанням неправильного складника, може бути індивідуальна реакція.
В основу цього міфу лягла теорія про те, що білок робить волосся важчим, проникаючи усередину стрижня, через що цибулини не можуть витримати його ваги й починають «скидати» зайве. У цього немає наукових підтверджень, хоча б тому, що мокре волосся після душу важить значно більше, аніж локони, укріплені кератином, й при цьому не провокують надмірне випадіння.
Крім того, кератин не чинить впливу на волосяні цибулини – лише безпосередньо на волосся, адже складники не наносять на шкіру голови.
Міф 4: усі кератини однакові
Це доволі поширений міф, адже більшість людей вважають, що косметичні засоби догляду плюс-мінус однакові, відрізняючись одне від одного лише ціною та упаковкою.
Але кожен виробник кератину має свій, унікальний склад, до якого додає різноманітні корисні речовини – вітаміни, олії, екстракти та мінерали. Це допомагає засобу підходити під конкретний тип волосся, й окрім випрямлення надавати зволоження, живлення, відновлювати пошкоджену структуру тощо.
Міф 5: кератин погано впливає на волосся
Навпаки, оскільки вирівнювання кератином допомагає відновити структуру локонів, впливає на них зсередини, роблячи слухняними та позбавляючи від пухнастості. Негативний вплив від процедури можливий у випадку, якщо майстер погано підібрав складник. Для цього потрібно обирати професіоналів з досвідом роботи, які оцінять стан волосся клієнта й зможуть підібрати правильний засіб для кератинового випрямлення.
Міф 6: кератин шкідливий для волосся через формальдегід
Дійсно, формальдегід – шкідливий компонент, який у неправильній кількості може призвести до руйнування волосяної структури. Однак така проблема була актуальною до 2010 року, допоки над виробниками косметичних засобів не встановили суворий контроль.
Тому тепер кожен засіб з кератином, який містить у собі формальдегід, проходить лабораторне тестування, контроль та сертифікацію, які вказують на безпеку його використання на волоссі.
Міф 7: після процедури потрібен дорогий догляд
Дуже поширений міф, який легко розвінчати. Після процедури вирівнювання кератином дійсно варто придбати оновлений догляд, але при цьому він необов’язково має бути дорогим.
Варто подбати про те, аби мати безсульфатний шампунь, який не буде травмувати волосся, а також кондиціонер з тої ж лінійки. При цьому знайти якісні засоби догляду можна у будь-якому сегменті косметичних продуктів під свій бюджет.
Міф 8: ефект від кератину триває недовго
Це неправда, адже ефект залежатиме безпосередньо від якості проведеної процедури та обраного засобу. Стандартно ефект від кератинового випрямлення, якщо це перша процедура, може тривати приблизно два-три місяці, після чого варто її повторити, якщо вам сподобався результат.
Зазначимо, що у подальшому ефективність процедури буде зростати, й можна говорити про те, що кератин буде триматись на волоссі протягом трьох-шести місяців з дати нанесення на локони.
Міф 9: після процедури швидко відростає візуально інше коріння
Кератин – це не процедура фарбування чи зміни відтінку волосся. Вона спрямована на відновлення та випрямлення, а тому після неї аж ніяк не може пришвидшитись ріст волосяних фолікул. Й оскільки вплив здійснюється лише на видиме волосяне полотно, то волосинки, які будуть відростати від коренів, не будуть відрізнятись від звичного типу локонів.
Міф 10: не можна мити голову три дні
Ця інформація застаріла, адже сучасні кератини розроблені таким чином, аби голову мити можна було у стандартному ритмі. Професійні виробники часто пропонують засоби-одноденки, які дають змогу кератину швидше проникнути у структуру локонів й не чекати кілька днів. Це дає змогу мити голову або у той самий день на вечір після процедури, або одразу після неї за рекомендацією майстра.
Як доглядати за волоссям після кератину
Догляд за волоссям після процедури кератину трансформується, адже локони потребують відновлення, закріплення ефекту, а також делікатного очищення для підтримки результату.
Після випрямлення волосся кератином врахуйте наступні поради щодо догляду:
- У перші кілька днів варто не чіпати волосся й не збирати його у тугі зачіски, а також не використовувати резинки та крабики.
- Для сну варто обирати шовкові наволочки, оскільки вони не електризують й не травмують поверхню волосинок.
- Фарбувати волосся варто не раніше ніж за два тижні після процедури кератину, аби дати йому час на відновлення.
- Для очищення шкіри голови та волосся варто обирати шампуні на безсульфатній основі, які не вимивають кератин й дбають про лусочки кутикули.
- Для якісного очищення шкіри голови варто наносити шампунь двічі, а потім змивати великою кількістю теплої, не гарячої води.
- Варто щоразу після миття волосся використовувати кондиціонер, аби підтримати результат кератину.
- Маски для волосся можна використовувати лише через кілька місяців після процедури за рекомендацією спеціаліста.
- Для подовження ефекту від процедури варто сушити волосся феном з використанням стайлінгових та термозахисних, професійних засобів.
А у нашому магазині hair.com.ua ви зможете придбати якісні товари для кератинового відновлення та догляду за пасмами після нього!