Бажання мати пряме та блискуче волосся і засоби для його випрямлення були популярними завжди і ця тенденція нікуди не зникає. Пряме волосся не тільки чудово виглядає, але і легко розчісується, воно слухняне і дисципліноване. Вибір між салонними процедурами і домашніми засобами для випрямлення волосся – складне рішення, оскільки останній варіант, швидше за все, обійдеться дешевше. Та якщо у вас є досвід у проведенні подібних інтенсивних процедур і ви використовуєте якісну професійну косметику, ефект від домашнього догляду може бути не гірший, ніж в салоні, і справді допоможе трохи заощадити. Основними активними речовинами у професійних засобах для випрямлення є кератин та колаген чи інші протеїни. Ці компоненти відносяться до білків, а саме білок – це основний “будівельний матеріал” людського волосся.

Салонні процедури випрямлення волосся

Салонні процедури забезпечують тривалий розгладжувальний ефект і при правильному подальшому догляді можуть позбавити від необхідності регулярного випрямлення волосся навіть на кілька місяців. Важливо зауважити, що хоча салонні процедури зазвичай універсальні для різних типів волосся, але випрямлення жорстких кучерів вимагає значного досвіду, тому в цих випадках краще звертатися до спеціаліста.

Через постійний розвиток бʼюті-індустрії салони пропонують дуже різні процедури для випрямлення, але три найпопулярніші, які можна знайти майже будь-де – це ботокс для волосся, кератинування і нанопластика. Кожна з них має свої переваги та недоліки, але для всіх є одне застереження – вони можуть вимити колір фарбованих пасем, тому їх варто планувати не менш ніж через 2 тижні після фарбування.

  • Ботокс для волосся передбачає використання суміші активних компонентів, яка може відрізнятись залежно від виробника, але зазвичай містить молекули інтра-силану чи амінокислот, кератин, еластин, пептиди, олії, вітаміни та рослинні екстракти. Вони глибоко проникають всередину волосинок, відновлюючи пошкодження, та роблять волосся гладким і слухняним. Ботокс для волосся поділяється на гарячий та холодний, що позначає спосіб “запечатування” засобу на пасмах – вирівнювання гарячим випрямлячем або закріплення через нанесення спеціальної фіксувальної суміші. Одним із найбільших мінусів процедури є наявність у засобах шкідливого елементу – формальдегіду, норма якого 0.7%. Через шкідливу дію формальдегіду на дихальні шляхи процедуру необхідно проводити в захисній масці.
  • Кератинування – ще один популярний спосіб випрямлення волосся. Ця процедура насичує волосся кератином, який має глибоку проникну дію, тому дуже ефективно випрямляє та розгладжує волосся. Ця процедура не має такої відновлювальної дії як ботокс, але буде більш дієвою для дуже неслухняних кучерів, які важко вкладаються – кератинування зможе розгладити завитки практично будь-якого рівня жорсткості. До мінусів кератинування належить той же формальдегід в складі і супровідні застереження. 
  • Нанопластика – це найбільш сучасний із згаданих способів випрямлення волосся, який набув великої популярності в останні роки. У цій процедурі використовується спеціальна формула, в якій враховані помилки попередників щодо шкідливого впливу формальдегіду та інших агресивних хімікатів. Нанопластика передбачає використання амінокислот і інших натуральних відновлювальних компонентів – кератину, колагену та протеїнів пшениці. Процедура не має настільки інтенсивної дії з точки зору випрямлення, тому не підійде для дуже жорстких кучерів, але все ж забезпечить чудову відновлювальну і розгладжувальну дію, що допоможе впоратись із надмірною пухнастістю та загальною виснаженістю пасем. 

Незалежно від конкретної салонної процедури, алгоритм зазвичай дуже схожий:

  1. миття волосся шампунем глибокого очищення
  2. нанесення активної суміші зі змиванням або без нього
  3. висушування та вирівнювання волосся за допомогою праски

Важливо працювати з кваліфікованим спеціалістом, який допоможе досягти найкращих результатів. При правильному подальшому догляді, наприклад, митті волосся лише безсульфатним шампунем, цими результатами можна буде насолоджуватись ще кілька місяців після процедури.

Засоби для випрямлення волосся в домашніх умовах

Засоби для випрямлення волосся в домашніх умовах є доступною альтернативою салонним процедурам, хоча не завжди є найефективнішим варіантом. Базова вимога для домашніх процедур – це використання хороших професійних засобів. Але при неправильному їх застосуванні волосся можна легко пересушити, тому важливо точно дотримуватись інструкції. 

Для випрямлення волосся в домашніх умовах потрібно підготувати шампунь глибокого очищення та кондиціонер з тієї ж серії. Шампунь ретельно очистить та підготує волосся до випрямлення, а кондиціонер допоможе запобігти пошкодженню.

Для самого випрямлення можна використати доступні у продажу набори для ботоксу, кератинування чи нанопластики. При цьому варто звернути увагу на попередньо згадані властивості – ботокс та нанопластика мають більшу відновлювальну дію, а кератинування допоможе розгладити навіть найбільш кучеряві пасма. Тим не менш, гарячий ботокс є досить агресивним, що варто врахувати власницям пошкоджених пасем.

Для менш інтенсивного випрямлення можна використовувати маски, креми, лосьйони чи інші засоби з ефектом розгладження. Вони допоможуть злегка усунути посічення та наелектризованість, але вимагають подальшого витягування випрямлячем і не мають такої тривалої дії, як ботокс, кератинування чи нанопластика.

Вибір правильного засобу залежить від типу вашого волосся, ступеня кучерявості та бюджету, а використовуючи засоби для випрямлення, дуже важливо дотримуватись інструкцій і уникати надмірного нагрівання. Якщо все зробити правильно, волосся залишиться ідеально прямим і ви на кілька місяців зможете забути про необхідність укладки.