Косметологи, трихологи та перукарі пропонують широкий асортимент процедур для догляду за волоссям. Але одними з найпопулярніших вже кілька років залишаються ботокс та кератин. В останні роки до них також приєдналися нанопластика та біксипластія. Хоч вони й відрізняються за своїми властивостями та ступенем впливу на волосся, але при правильному проведенні можуть творити справжні дива: живити, зволожувати, розгладжувати, надавати неймовірно гарного блиску. Але результат таких процедур багато в чому залежить від правильності проведення, зокрема й від якості праски для волосся. Але у чому функція такого інструменту? І як його правильно вибрати, щоб отримати потрібний результат? Спробуємо розібратися детальніше.

Роль вирівнювача для волосся у проведенні ботоксу та кератину

Якісний вирівнювач для волосся - це абсолютно невіддільна частина багатьох процедур догляду за пасмами. Його основна роль - запечатувати активні компоненти засобів у глибині структури волосся, створюючи навколо волосків найтоншу захисну плівку. І щоб праска була дійсно ефективною і водночас не шкодила пасмам, вона повинна:

  • мати певний тип покриття;
  • добре тримати температуру у межах заданих показників;
  • зручно лежати у руці.

Саме тому вибирати такий інструмент потрібно з максимальною відповідальністю. Адже він не просто розхідник — без нього виконати кератинове випрямлення або гарячий ботокс просто неможливо. Тому підбирати його треба з розумом.

Як ботокс, так і кератин – це процедури, що виконуються за схожою технологією. Для їхнього завершального етапу необхідна однакова температура, тому майстер може вибрати одну універсальну праску, яка буде застосовуватися для всіх процедур такого типу.

Як вибрати найкраще покриття: види покриття професійного вирівнювача

Насамперед, збираючись купити праску для кератину, важливо звернути увагу на покриття такого виробу. На ринку є моделі з:

  1. Металевим покриттям (з алюмінію). Даний варіант категорично не підходить для виконання кератинового випрямлення або ботоксу, адже непокритий метал здатний вступати в небажану хімічну реакцію з компонентами засобу для волосся. До того ж такі вирівнювачі мають досить невелику максимальну температуру роботи – не вище 180° С (залежить від виробника), тому вони не можуть відповідати технології кератинового випрямлення – засоби для такої процедури починають працювати лише за температури від 200° С. Відповідно, застосування алюмінієвої праски є просто недоцільним.
  2. Турмаліновим покриттям. Турмалін – відмінний природний матеріал, він є каменем за своєю структурою. І для отримання покриття для вирівнювача його перемелюють до стану дрібної крихти - практично борошна. Потім його наносять на керамічну поверхню. Саме тому друга його назва – кераміка-турмалін. Характеризується наявністю додаткової функції іонізації, забезпечує дбайливе протягування пасм, дає ефект антистатики (попереджає електризацію локонів). Однак турмалінові покриття іноді прогріваються нерівномірно, що може негативно позначатися на загальному результаті процедури та тривалості ефекту після її проведення.
  3. Керамічним покриттям. Це також хороший варіант для роботи. Він дбайливо розгладжує пасма та дбає про ослаблені, освітлені пасма. Але в багатьох моделях керамічних прасок матеріал прогрівається нерівномірно - температура центральної частини пластини та її периметра може відрізнятися на 5-30 °С, і це може негативно відбиватися на якості виконаної процедури, а також на терміні носіння кератину або ботоксу.
  4. Титановим покриттям. Найсучасніший матеріал, який ідеально підходить для кератинового випрямлення та ботоксу. Він миттєво розігрівається, оскільки є легким металом та характеризується відмінними показниками теплопровідності. Пластини, які виготовляють із нього, мають високий рівень надійності та служать власнику протягом тривалого часу. Також вони виходять неймовірно гладкими, тому локони не можуть прилипати до вирівнювача під час випаровування засобу. Матеріал прогрівається добре та рівномірно, є безпечним та гіпоалергенним, характеризується відмінним ковзанням. У разі контактів із косметикою не може викликати небажані побічні ефекти.

Ергономічність дизайну: важливі моменти

Важливим аспектом для успішного проведення кератинового випрямлення або відновлення волосся ботоксом є комфорт майстра. Тому праска має бути ергономічною. Зокрема, важливу роль відіграє вага виробу. Найкраще вибирати легкі моделі, корпус яких виготовлений із термостійкого пластику. Вони зручно лежать у руці під час роботи. Звісно, вони продовжують грітися під час використання, проте не обпікають руки.

Фахівці рекомендують віддавати перевагу праскам, конструкція яких продумана до дрібниць. Це стосується і розмірів самого приладу, і ширини його ручок, маси, форми (наявності кутів чи навпаки заокруглених граней), особливостей покриття корпусу, а також наявності рельєфу на робочій ручці.

Багатьом майстрам кератину (особливо популярним фахівцям) доводиться працювати годинами, тримаючи інструмент у руці. Саме тому некомфортна праска може спровокувати:

  • підвищене навантаження на кисть;
  • здавлювання судин та/або нервових закінчень у тих пальцях, які фіксують праску;
  • надмірну втому, болі, оніміння кисті чи окремих пальців;

Якщо ігнорувати такі симптоми, вони можуть призвести до ще більш негативних наслідків, наприклад, до розвитку тунельного синдрому та неможливості виконувати роботу в цілому.

Яким має бути температурний режим вирівнювача для кератину?

Сучасні виробники обладнують прилади спеціальним дисплеєм, який має світловий індикатор і дозволяє виставити потрібну температуру для проведення тієї чи іншої діяльності. Завдяки індикатору вирівнювач може гарантувати, що температурний режим повністю відповідає необхідним параметрам протягом процедури.

Незалежно від вибору покриття прасок для випрямлення волосся прилад має рівномірно розподіляти теплову енергію по пластинах. Іншими словами, температура в центральній частині пластини повинна дорівнювати температурі по краях. Дотримання такої умови забезпечує однакову обробку пасм по всій їх площі, без коливань температури.

Важливо, щоб праска могла вільно функціонувати в широкому температурному діапазоні. Її мінімальний діапазон має становити 130-230 °С. Такі характеристики дозволяють виконувати як ботокс і кератинове випрямлення, так і реконструктивні процедури в «теплій» техніці, де потрібен мінімальний прогрів пасм.

Крім можливості видавати потрібну температуру, хороша праска повинна швидко нагріватися або охолоджуватися, щоб майстер міг коригувати обрану температуру протягом процесу роботи. Сучасні професійні праски мають у своїй конструкції спеціальний РТС-елемент. Завдяки йому пластини можуть:

  • швидко нагріватися до виставленої температури лише за 40-60 секунд;
  • змінювати температуру (охолоджуватися або нагріватися сильніше) всього за 10-30 секунд.

Також завдяки РТС-елементу випрямляч може працювати справно протягом багато часу — він надійно підтримує температуру, необхідну майстру.

Які ще опції потрібно враховувати при виборі?

Щоб обрана праска гарантовано була зручною, надійною та якісною, варто звернути увагу на:

  1. Наявність плаваючих пластин. Така опція з'явилася у вирівнювачах відносно недавно та вважається «крутою» фішкою, типовою для професійних приладів для майстрів з ботоксу та кератину. Рухливі пластини фіксуються у прасці з використанням спеціальних пружин, завдяки цьому вони щільніше стискаються між собою в момент закриття вирівнювача. Дані прилади дозволяють щільно захоплювати пасмо волосся, за таких умов майстер докладає меншої кількості зусиль, ніж при застосуванні пластин звичайного типу. Плаваючі пластини суттєво знижують навантаження на руки майстра, завдяки їм робота стає легшою та комфортнішою.
  2. Якість шнура живлення. Від цієї характеристики залежить довговічність приладу та комфорт його застосування. Зокрема дуже важливо, щоб шнур був досить щільним, мав надійне та гнучке ізоляційне обплетення. Завдяки цьому він зможе служити власнику протягом тривалого часу. Довжина шнура має бути достатньою для комфортної роботи. Як показують відгуки, оптимальним варіантом буде довжина 2,5-2,7 м. Дуже зручною та практичною опцією буде шнур, який вбудований у ручку вирівнювача з можливістю обертання на 360 °. Ця характеристика забезпечить максимальну зручність роботи з випрямлячем, оскільки шнур не зможе перекручуватись під час роботи, створюючи дискомфорт для майстра.
  3. Вартість. Безумовно, ціна є важливим критерієм вибору. Але покупцям треба враховувати, що висока вартість, на жаль, далеко не завжди є гарантією якості. Багато виробників закладають у кінцеву ціну ще й витрати на рекламні компанії, а також додають націнку за авторитет бренду. Але й кидатися в крайнощі та купувати найдешевший варіант теж не потрібно. У середньому ціновому діапазоні можна знайти дуже гідні прилади.

Вирівнювачі для волосся від Hair Expert

Однією з прасок для вирівнювання волосся, яка точно варта вашої уваги, є вирівнювач Hair Expert. Цей бренд не новий на українському ринку, він впевнено набирає популярності серед користувачів завдяки відмінному поєднанню ціни та якості. Він відрізняється:

  • надійними плаваючими пластинами з високоміцним та якісним титановим покриттям;
  • універсальним розміром пластин - 4,5 * 9,5 см;
  • моживістю регулювання температури в діапазоні 50-230 °С;
  • ергономічністю дизайну - виріб дійсно зручно лягає в руку;
  • оборотом шнура на 360° та довжиною шнура 2,65 м;
  • наявністю дисплея температури;
  • доступною вартістю.

Такий вирівнювач волосся може прослужити вам протягом тривалого часу, відмінно справляючись з різними завданнями, зокрема з закріпленням кератину та ботоксу волосся.