Про сульфати у косметиці не чув тільки лінивий. З кожної праски чутно, що вони є шкідливими та можуть принести шкоду здоров'ю. В інтернеті є безліч порад для дівчат що включають рекомендації відмовитися від використання шампунів із сульфатами. Але чи є вони справді доцільними? Спробуймо розібратися, що це за речовини взагалі та чи справді варто виключити засоби з ними з повсякденного догляду.

Що таке сульфати та якими вони бувають?

Сульфати — це солі сірчаної кислоти, основна функція яких полягає у створення відмінної піни, що є пухкою та повітряною. Ці речовини мають чудові очищувальні властивості. Їх використовують у різних продуктах для догляду за тілом, зокрема шампунях, гелях для душу, а також зубних пастах.

Існує декілька різних видів сульфатів, але їх дія плюс-мінус однакова. Серед найпоширеніших:

  • лаурилсульфат натрію (маркується на пакуванні як SLS);
  • лауретсульфат натрію (маркується на пакуванні як SLES);
  • лаурилсульфат амонію (його маркування — це ALS).

Чому сульфатів так бояться: найпопулярніші міфи про сульфати

Існує безліч страхів пов'язаних з використанням сульфатів. Розглянемо найпопулярніші з них.

Міф №1: вони викликають рак

В мережі часто зустрічається інформація, що сульфати є канцерогенними речовинами та можуть провокувати онкологію. Проте цей міф було спростовано на науковому рівні американцями — Рада по засобах особистої гігієни підтвердила, що вони є безпечними за умови тимчасового впливу та у разі видалення — змивання водою.

І шампунь ми й справді наносимо буквально на декілька хвилин, після чого змиваємо.

Міф №2: вони шкодять шкірі та можуть спричиняти проблеми з волоссям

Сульфати насправді можуть сушити шкіру та спричиняти сухість волосся. Проте такий ефект виникає лише у разі тривалого впливу та підвищеної концентрації таких речовин у засобах. Кількість сульфатів у складі шампунів регулюється на законодавчому рівні — при перевищенні норми засіб просто не зможе потрапити на ринок. До того ж така косметика призначена виключно для короткотривалого використання.

Сульфати не варто використовувати виключно у тих випадках, коли людина має надто чутливу шкіру голови та/або дуже пошкоджене волосся. Адже у таких випадках навіть мінімальний негативний вплив може бути дуже чуттєвим та погіршити ситуацію.

Міф №3: вони змушують волосся бути більш неслухняним та пухнастим, а також сприяють швидшому забрудненню

Під час змивання водою сульфати швидко розпадаються на іони з негативним зарядом. Цей негативний заряд залишається безпосередньо на локонах — вони немовби відштовхуються один від одного, що супроводжується пухнастістю. І виробники додають у склад мийних засобів компоненти, що здатні нейтралізовувати цей ефект. Також для зменшення пухнастості варто використовувати кондиціонер, і всі експерти (трихологи та перукарі) радять користуватися ним щоразу після миття голови.

Немає жодного наукового факту, який би міг підтвердити вплив сульфатів на синтез себуму (шкірного жиру). Також немає даних і про те, що вони можуть вимивати фарбу чи кератин.

Кому ж варто користуватися сульфатними шампунями?

Мийні засоби з сульфатами є абсолютно безпечними для власників нормальної та жирної шкіри голови. Адже вони забезпечать надійне очищення та ретельне видалення шкірного сала та різноманітних забруднень, зокрема пилу, бруду, залишків стайлінгу тощо. Безсульфатні шампуні просто неспроможні забезпечити такий рівень очищення, і сильне забруднення може спричинити появу лупи, себореї, випадіння волосся тощо.

Кому варто уникати шампунів с сульфатами?

Від таких засобів варто відмовитися тим, кого турбує надмірна сухість та чутливість шкіри голови. Іноді перейти на безсульфатні шампуні рекомендують тим, кого турбують дерматологічні захворювання, наприклад, екзема чи псоріаз. Хоча у таких випадках частіше все ж потрібно мити голову спеціальними лікувальними засобами.

Досить популярним є погляд, що лише безсульфатні шампуні потрібно використовувати дівчатам, які зробили ботокс чи кератин для волосся (або інші аналогічні процедури). Проте насправді, якщо шкіра голови активно продукує себум, то така порада принесе більше шкоди, ніж користі, й може спричинити виникнення дерматиту та лупи. Очищувати голову треба засобами, які підходять шкірі волосся. І у деяких випадках є сенс чергувати сульфатні та безсульфатні засоби.

Що робити, коли шампуні з сульфатами викликають надмірну сухість?

Якщо мийні засоби з сульфатами провокують надмірну сухість, є два варіанти розв'язання такої проблеми. Можна придбати засіб для миття голови з м'якими сульфатами або безсульфатний шампунь. Розглянемо приклади таких товарів більш детально.

Зволожуючий шампунь deeply Hydrating Shampoo

Цей засіб створено на основі Sodium Coco Sulfate — це так званий м'який сульфат, що змушує засіб гарно пінитись та водночас сприяє глибокому очищенню голови без надмірної сухості волосся. Він має унікальну формулу, що збагачена комплексом активних компонентів — амінокислот, протеїнів та вітамінів, а також рослинних екстрактів (календули, звіробою, ромашки та артишока). Завдяки використанню цього шампуню волосся стає більш шовковистим та легше розплутується, зменшується його пухнастість на надмірний об'єм. До того ж deeply Hydrating Shampoo ніжно доглядає за шкірою та заспокоює її у разі схильності до подразнень.

Mimare Moisturization Shampoo

Це безсульфатний засіб, який рекомендують використовувати для догляду за сухими та кучерявими локонами. Він відмінно пом'якшує пасма та робить їх зволоженими, завдяки чому полегшується процес розчісування.

Завдяки великій кількості огірка Mimare Moisturization Shampoo робить справжні дива із сухим волоссям. Він дарує потужний заряд свіжості й життєвих сил, сприяє збереженню блиска та міцності.

Ще засіб має у своєму складі льняну олію, що глибоко живить пасма, додає їм м'якості й еластичності. Його можна використовувати для регулярного миття голови.

Mimare Reconstruction Shampoo

Цей безсульфатний засіб створено для догляду за пошкодженим волоссям, яке потребує особливого підходу до догляду. Він має дуже потужну формулу, зокрема містить олію насіння абіссінії, яка глибоко живить пасма та сприяє їх відновленню. Це відмінна знахідка для сухих та кучерявих пасм, адже Mimare Reconstruction Shampoo зробить їх м'якими, зволоженими, слухняними та ніжними.

До того ж засіб містить оливкову олію. Вона забезпечує інтенсивне живлення, додає волосинкам еластичності й блиску. А екстракт вівса (ще один активний компонент засобу) зволожує локони, завдяки чому вони зберігають свою життєву силу.

deeply Sulfate-free Shampoo

Це безсульфатний засіб, який рекомендовано використовувати власницям сухої шкіри голови. Він містить комплекс активних компонентів, що сприяють одночасному зволоженню шкіри та волосся, насиченню їх корисними компонентами та пом'якшенню. Зокрема у його складі міститься багато корисних вітамінів й мінералів, цілющі білки та амінокислоти, рослинні екстракти (липи та календули), концентрована кокосова олія й поживний пантенол.

Завдяки використанню deeply Sulfate-free Shampoo волосся гарно очищується, а гідроліпідний баланс шкіри голови залишається неушкодженим. Волосся пом'якшується, розплутується, стає блискучим та неймовірно доглянутим. До того ж засіб сприяє зменшенню пухнастості та об'єму локонів.

Незалежно від того який шампунь вам потрібен — сульфатний чи безсульфатний, віднайти професійний догляд для різного волосся та різного типу шкіри голови можна в каталозі інтернет-магазину HAIR.COM.UA. В нас зібрана продукція ТОП-виробників з різних куточків світу за приємними конкурентоспроможними цінами. Можлива відправка Україною та за кордон.