Для довготермінової підтримки здорового вигляду пасем догляд за шкірою голови не менш важливий, ніж догляд за самим волоссям. Шкіра голови має свої потреби, що варіюються відповідно до її типу. Наприклад, надмірна жирність вимагає заспокійливих засобів, що регулюють себум, суха шкіра ж потребує додаткового живлення. Але крім того, для догляду за шкірою голови використовують похідні зі звичайної косметології скраби та пілінги. Обидва види засобів використовуються для відлущування мертвих клітин шкіри та видалення накопичених забруднень, які можуть закупорити волосяні фолікули та призвести до випадіння волосся. Хоча скраби та пілінги схожі за своїм призначенням, між ними є кілька важливих відмінностей.

Скраби для шкіри голови

Скраби для шкіри голови зазвичай складаються з дрібних абразивних частинок, які фізично відлущують омертвілі клітини шкіри. Ці абразиви можуть складатися з натуральних інгредієнтів, наприклад цукор, сіль, кавова гуща чи ягідні кісточки, або ж вони можуть бути штучного походження. Скраби також часто містять інші активні складники, наприклад олії та рослинні екстракти, які допомагають живити та заспокоювати шкіру голови.

Однією з переваг використання скрабу для шкіри голови є те, що він може допомогти посилити кровообіг через інтенсивне масажування, що є хорошим фактором стимуляції росту волосся. Скраби також допомагають змити зі шкіри голови накопичені за якийсь час залишки засобів для волосся, які обтяжують пасма та роблять їх тьмяними і слабкими.

Використовуючи скраб для шкіри голови, важливо обережно втирати його, не роблячи це надто сильно, оскільки надмірна ексфоліація може викликати подразнення і свербіж та навіть дрібні пошкодження, наприклад подряпини. Також важливо обрати скраб, який відповідає конкретному типу волосся та стану шкіри голови, оскільки більшість засобів можуть бути надто жорсткими для чутливої шкіри. Важливо, що скраби не підійдуть людям із певними захворюваннями шкіри голови, такими як псоріаз або екзема, оскільки вони можуть посилити запалення та подразнення. Якщо ви помічаєте медичні проблеми зі шкірою голови, перед використанням скрабу необхідно проконсультуватися з дерматологом чи трихологом.

Найкращі скраби для волосся

Крім того, важливо дотримуватись помірного графіку застосування скрабів. Надто часте використання цих засобів може позбавити шкіру голови природного жиру, що призведе до сухості, лущення та ще більшого виділення жиру, оскільки шкіра голови намагатиметься компенсувати його брак.

Пілінги для шкіри голови

Пілінг шкіри голови, також відомий як хімічний чи ензимний ексфоліант, діє інакше, ніж скраб. Замість того, щоб фізично відлущувати відмерлі клітини шкіри, у пілінгах використовуються хімічні речовини, такі як альфа-гідроксикислоти (AHA) або бета-гідроксикислоти (BHA), що розчиняють зв’язки між омертвілими клітинами, дозволяючи видалити їх без агресивної фізичної взаємодії абразивів.

Пілінги зазвичай більш м’які, ніж скраби, що робить їх хорошим варіантом для тих, у кого чутлива шкіра голови. Вони навіть можуть бути більш ефективними для усунення накопичень засобів для волосся, оскільки через свою хімічну природу можуть проникати глибше в шкіру голови. Окремою перевагою пілінгів, на противагу скрабам для шкіри голови, є відсутність можливості залишення у волосяному покриві дрібних частинок, що не розчиняються у воді. Зверніть увагу на наступні пілінги для волосся:

Одним із потенційних недоліків використання пілінгу для шкіри голови є те, що на це може піти більше часу, ніж на використання скрабу. Дія більшості пілінгів вимагає залишення на кілька хвилин на шкірі голови перед змиванням. Крім того, зазвичай пілінги не мають вираженої дії на посилення кровообігу, тому можуть не підійти для тих, кому важливо доповнити цим свій догляд. 

Що краще  - скраб чи пілінг для шкіри голови?

Відповідь багато в чому залежить від індивідуальних уподобань і стану шкіри голови. Якщо у вас чутлива шкіра голови, пілінг може бути кращим варіантом, оскільки він зазвичай більш ніжний. Однак якщо в пріоритеті виражене відчуття фізичного відлущування та масажування шкіри голови, для цього краще підійде скраб.

У будь-якому випадку для ефективної підтримки здоров’я шкіри голови та сприяння росту волосся важливо дотримуватись інструкцій виробника, особливо щодо частоти застосування. Занадто часта ексфоліація може загрожувати небезпечними мікротравмами та подразненнями шкіри голови, які стануть окремою проблемою і вплинуть на можливість використання всього комплексу засобів догляду за волоссям.