Вже багато років точаться яскраві суперечки навколо теми сульфатів та силіконів у складі косметики для волосся, про їх користь та шкоду, переваги чи недоліки. Тому ми вирішили детально розглянути кожну тему, щоб нарешті зрозуміти, що з цього правда і яку косметику краще обрати для догляду за своїми локонами.

Сьогодні зупинимось на темі сульфатів і дізнаємось, що таке сульфати в шампунях, якими вони бувають, і які функції виконують? Зрештою, чого від сульфатів більше, позитивного чи негативного впливу? Розглянемо список найпопулярніших сульфатів та детально розберемо кожен з них!

Що таке сульфати?

Сульфати - це солі сірчаної кислоти, які в поєднанні з водою утворюють активну піну, що забезпечує якісне очищення волосся та епідермісу. Подібним чином побудована дія не тільки шампунів, а й гелів для душу, а також великої кількості засобів для прибирання.

Власне, це і є одна з головних причин, чому в певний момент сульфати стали сприймати різко негативно та говорити про їх шкоду для організму. У людей виникло запитання: «Хіба добре для шкіри та волосся використовувати те, що входить до складу засобів для прибирання?».

Поспішаємо вас заспокоїти, адже сульфати в мийних засобах і косметичних продуктах різняться. Існує велика кількість різних видів сульфатів, які варіюються від досить агресивних до м’яких. На стільки м’яких, що їх можна використовувати навіть для дуже ніжної дитячої шкіри. Пропонуємо розглянути декілька найпопулярніших видів сульфатів, які ви найчастіше можете зустріти на етикетках шампунів.

Список найпопулярніших сульфатів:

  1. Sodium Lauryl Sulfate (SLS, лаурил сульфат натрію) - це один із найпопулярніших сульфатів, який має доступну ціну та високий рівень утворення піни. Зверніть увагу на те, що його тривале використання здатне викликати сухість й подразнення.
  2. Ammonium Lauryl Sulfate (ALS, лаурилсульфат амонію) - це ще один недорогий компонент, який допоможе створити густу піну, а також гарантувати якісне очищення для волосся та шкірного покриву. Важливою перевагою є те, що ALS вирізняється високим ступенем біорозкладності. Вміст компоненту в частці, що перевищує 2%, може спричинити виникнення подразнення.
  3. Sodium Laureth Sulfate (SLES, лаурет сульфат натрію) - це компонент, який визнаний менш агресивним за своєю дією, ніж SLS. Хоча їх назви не дуже відрізняються, але різниця у дії значна. Що важливо, SLES може замінити велику кількість ПАРів і використовуватись навіть у дитячих косметичних засобах.

Чим можна замінити сульфати?

Існує велика кількість компонентів природного походження, які здатні ефективно замінити сульфати у складі косметики для волосся. Розглянемо детально найпопулярніші з них:

  1. Cocamidopropyl Betaine (Кокамідопропілбетаїн) - синтезується з жирних кислот кокосової олії, забезпечує досить м'яке очищення шкірного покриву та волосся, має нейтральний pH і непогано поєднується з іншими поверхнево-активними речовинами. Має сильні піноутворювальні й очищувальні властивості, підвищує в'язкість.
  2. CocamideMEA (Кокамід МЕА) - ще один м'який ПАР, отриманий з жирних кислот кокосової олії. У нього є така важлива властивість, як підвищення в'язкості. Тому він чудово підходить для формування густих непрозорих консистенцій. Продукти з даним компонентом у формулі добре піняться та є економічними у використанні.
  3. Sapindus Mukorossi Fruit Extract (Екстракт мильного горіха) - це м'який мийний засіб натурального походження з низьким рівнем pH. Відмінно підходить для дбайливого очищення сухого волосся і зволоження шкіри голови. Мильний горіх має антисептичні, антибактеріальні, протигрибкові, протизапальні, охолоджувальні, пом'якшувальні властивості.

Якщо ви дійсно любитель відчуття ідеальної чистоти, тоді косметика з сульфатами – ваш друг. Сучасні професійні косметичні компанії обережно використовують комбінацію сульфатів, тому вони повністю безпечні для м'якого та якісного очищення. Якщо ви використовуєте багато засобів для укладання або у вас дуже жирне волосся, то в такому випадку для видалення забруднень сульфатні шампуні стануть найкращим варіантом.

Рекомендуємо звернути увагу на наступні шампуні з сульфатами:

  1. Beaver Argan Oil Damage Repair of Morocco Shampoo
  2. Зволожуючий шампунь для всіх типів волосся CHI Infra Shampoo
  3. Зволожуючий шампунь La'dor Moisture Balancing Shampoo

Яка користь у сульфатів в догляді за волоссям?

  • Якісне очищення сильних забруднень, а також здатність змити навіть силіконову плівку. Якщо ви нанесли лак для волосся, то змити його буде найлегше чимось сульфатним.
  • Концентрований та економічний у використанні продукт. Оскільки сульфати добре піняться, вистачить навіть краплі засобу, щоб очистити шкіру чи волосся.
  • Сприяє об'єму та легкості пасом. Ідеально підходить для догляду за жирним типом волоссям та жирною шкірою голови.
  • Допомагає краще проникати для лікувальних компонентів. Сульфати ідеально очищають шкіру голови, змиваючи будь-які види забруднень, тому на абсолютно чистій шкірі препарату для відновлення буде працювати легше.

Коли та кому варто відмовитися?

  • Надмірне знежирення шкіри та волосся може, навпаки, посилити вироблення себуму, який є природним захисним мастилом. В такому випадку варто чергувати догляд, та на певний час переходити на безсульфатні засоби.
  • Якщо ви пофарбували волосся щадною фарбою, зробили ламінування або ботокс для волосся, використання сульфатного шампуню швидко нівелює ефект від процедури. Сульфати легко руйнують плівку на стрижні волосини та вимивають все, чим його наповнили.
  • Такі сульфати як SLS і SLES шкодять навколишньому середовищу. Якщо ви дбаєте про екологію, але не бажаєте відмовлятися від ідеальної чистоти волосся, вибирайте Sodium Coco Sulfate, який є більш щадним для природи.
  • Сухість та схильність до алергій чи подразнень - ще одна причина надати перевагу для безсульфатного догляду за волоссям, адже ці засоби є більш щадними та не будуть подразнювати шкірний покрив. Ви повинні уникати сульфатів, якщо у вас є екзема, контактний дерматит, чутлива шкіра або розацеа.
  • Небажані в догляді за кучерявим волоссям, оскільки вони збільшують «пухнастість».

Безсульфатні шампуні: що це, для кого підходять, які переваги та недоліки?

Важливість сульфатів в тому, що вони допомагають створити щільну текстуру продукту та утворюють ту кількість піни, яка необхідна для ретельного очищення волосся та шкірного покриву. Отримати подібний ефект від безсульфатного шампуню дуже непросто, тому після використання безсульфатних продуктів, вам може здатися, що шевелюра недостатньо чиста, оскільки вони не дають такого відчуття свіжості до якого всі звикли.

У випадку, якщо ви власниця сухого типу волосся, ніжної шкіри чи маєте схильність до появи алергії, тоді переваги даного догляду очевидні. Безсульфатні шампуні - це косметичні продукти, що мають сучасну формулу в якій відсутні небезпечні інгредієнти, завдяки чому вони мають м'яку та ефективну дію на локони. У нашому інтернет-магазині професійної косметики для волосся HAIR ви знайдете велику кількість препаратів без сульфатів, найкращі з яких:

  1. Безсульфатний зміцнюючий шампунь від випадіння волосся La'dor Dermatical Hair Loss Shampoo
  2. Безсульфатний шампунь для волосся Cocochoco Shampoo
  3. TOP BEAUTY Шампунь кокос
  4. Raywell BIO HIDRA Шампунь зволожуючий

Рекомендуємо користуватися безсульфатним доглядом після процедур довготривалого випрямлення волосся, таких як: кератин, ботокс, нанопластика та інші. Також це найкращий варіант у разі особистої нетерпимості до окремих компонентів. Ціна на безсульфатні шампуні дещо вища за звичайні сульфатовмісні аналоги, але їх вартість повністю виправдана. Залежно від ситуації вам може бути потрібен той чи інший тип догляду, тому використовуйте шампуні з сульфатами й без них по черзі, що зберегти гідроліпідний баланс шкіри та забезпечити якісне очищення.

Купити найкращий професійний безсульфатний шампунь для в Києві та всій Україні

Пам'ятайте, що небезпека сульфатів, які входять до складу шампунів, науково не доведена, тому при виборі косметики для волосся відштовхуйтесь від індивідуальних бажань та потреб. Нехай під час вибору цих засобів вами рухає не страх, а бажання спробувати щось новеньке! Купити найкращий сульфатний або безсульфатний шампунь для волосся ви можете на сайті нашого інтернет-магазину професійної косметики для волосся HAIR. У разі появи будь-яких запитань, звертайтесь до менеджерів нашого магазину за детальною консультацією.