Кератинове вирівнювання волосся набуло великої популярності серед тих, хто бажає отримати гладке та шовковисте волосся без значних зусиль. Процедура обіцяє тривалий ефект, блиск та здоровий вигляд волосся. Однак, як і будь-яка косметична процедура, кератинове вирівнювання має свої підводні камені. Часто через незнання або нехтування рекомендаціями майстра жінки стикаються з проблемами, які псують не тільки ефект від процедури, але й стан волосся. Спробуймо розібратися, які є найпоширеніші помилки при проведенні цієї процедури, та розкажемо, як їх уникнути.

1. Неправильна підготовка волосся

Одна з найпоширеніших помилок полягає у недостатній підготовці локонів до процедури. Адже щоб кератин гарно взявся, дуже важливо аби локони були ідеально чистими. На них не має бути залишків стайлінгових засобів, силіконів, масел тощо. І звичайний шампунь не може прибрати такі часточки. Тому навіть якщо волосся зовні виглядає чистим, це може бути оманливий ефект.

Якщо локони будуть недостатньо очищені, кератиновий засіб може проникнути в їх структуру нерівномірно. Через це ефективність вирівнювання буде зменшена. А для уникнення такої помилки достатньо гарно промити локони спеціальним засобом — шампунем глибокого очищення. Він повністю видаляє всі забруднення. І експерти радять застосовувати його двічі — для відмінного результату.

2. Невідповідність сили кератину актуальному типу волосся

Професійний кератин створюється з урахуванням особливостей волосся, а вибір невідповідного засобу може стати причиною зворотного ефекту, викликати пересихання, ламкість та навіть втрату деякої частини волосся. Деякі різновиди кератину створюються для пошкоджених та тонких пасм, деякі — для волосся середнього рівня щільності. Також існують засоби, що призначені для етнічного волосся з дуже щільним завитком.

Тільки професіонал, який має відповідні знання, може врахувати всі особливості локонів та підібрати кератин для вирівнювання залежно від їх стану. Тому не варто експериментувати зі своєю зовнішністю — довіряйте лише кваліфікованим майстрам.

Щоб вибрати ідеальний кератин для волосся, можна скористатися послугою підбір складника.

3. Неправильна температурна обробка

Для того щоб кератинове вирівнювання добре взялося, а ефект залишався на волоссі протягом тривалого часу, вкрай важливо правильно підбирати температуру обробки пасм праскою.

Якщо вона буде недостатньо високою, кератин не зможе добре запечататися у волосся, і результат буде нестійким або нерівномірним чи відсутнім. Якщо ж температура буде зависокою, локони будуть пересушуватися, вони можуть стати ламкими (і такий ефект може стати помітним не одразу).

Температура прасування має бути обрана залежно від типу локонів. Зокрема для товстих етнічних кучерів вона має становити до 230 °С, а для тонких та/або пошкоджених — не вище 200 °С. Також вкрай важливо дотримуватися відповідних рекомендацій виробника та проходити по пасмам точно рекомендовану кількість разів (5-8).

4. Використання продукції низької якості

На ринку є чимало засобів для кератинового вирівнювання. Проте далеко не всі вони можуть дати гарний результат. Деякі з них містять потенційно шкідливі речовини, деякі — не є збалансованими за складом. І щоб уникнути пошкоджень волосся або алергічних реакцій, рекомендується використовувати товари перевірених виробників.

Професійна косметика відповідає стандартам якості, що підтверджується відповідними документами. До того ж вона є більш простою в використанні — майстру не треба щось придумувати самостійно, для досягнення відмінного результату достатньо лише дотримуватися інструкції.

5. Використання непрофесійного інструменту

Праска, що не відповідає професійним характеристикам, може призвести до багатьох неприємних сюрпризів. По-перше, вона може значно пошкоджувати волосся через нерівномірність та надмірність нагрівання. По-друге, непрофесійний інструмент не може забезпечити легкість ковзання по волоссю — праска буде застрягати.

Справжнім професіоналам варто обирати якісні інструменти для випрямлення волосся. Також не зайвим буде мати під рукою запасний варіант.

6. Порушення техніки нанесення кератину

Багато дівчат вважають, що нанесення засобу для кератинового випрямлення — це проста процедура, яка не вимагає особливих знань та навичок. Проте це помилкова думка. Засіб потрібно наносити ретельно та уважно, щоб він покривав все волосся рівномірно. Не можна допускати ні пропусків, ні надмірної кількості складу. В іншому випадку ефект від процедури буде не таким гарним, яким би міг бути.

Тому дуже важливо довіряти проведення кератинового випрямлення лише професіоналам.

7. Неправильні засоби для догляду за локонами

Насправді після процедури кератинового випрямлення дуже важливо забезпечити локони регулярним та інтенсивним доглядом для живлення та зволоження. Систематичне застосування якісних шампунів, кондиціонерів та масок допоможе підтримати ефект та подовжити його, а також сприятиме покращенню загального стану волосся.

Зокрема дуже корисними можуть бути лінійки доглядових засобів, що сприяють зволоженню, живлення та відновленню, наприклад:

  • VITAEL DAMAGED HAIR RESTORING. В неї входить шампунь та маска для волосся, що забезпечують глибоке відновлення ламких, пошкоджених та сухих локонів. Засоби містять комплекс активних компонентів, зокрема амінокислоти, кератин та мінеральні солі, сприяють регенерації та зміцненню волосся зсередини. Лінійка робить пасма сильнішими, додає блиску та шовковистості. Допомагає продовжити ефект від кератинового випрямлення.
  • Mimare Moisturization. Це лінійка зволожувальних засобів, що теж містить професійний шампунь та маску. Вони ідеально насичують пасма вологою, роблять їх м'якими та глибоко зволоженими, запобігають заплутуванню, дарують освіжаючий ефект, сприяють живленню. Такий результат пояснюється наявністю у складі засобів кількох ключових компонентів, що діють разом та підсилюють дію один одного. Зокрема лінійка засобів Mimare Moisturization містить екстракт огірка у поєднанні з лляною олією. І вони є гіпоалергенними та підходять навіть для дівчат із чутливою шкірою.
  • Envie SOS EXPRESS LUXURY. Це амінокислотні засоби — шампунь та маска, що відмінно доглядають за пасмами після кератинового відновлення. Шампунь ніжно та ефективно очищує шкіру, не викликає подразнень та негативних реакцій, водночас збагачує пасма рослинними протеїнами та амінокислотами й надає помітний кондиціонуючий ефект. Маска зі свого боку сприяє глибокому відновленню, вона насичує локони амінокислотами, кератином та корисними мінеральними солями й робить їх більш сильними, блискучими та шовковистими. Регулярне використання засобів з лінійки Envie SOS EXPRESS LUXURY сприяє підтримці ефекту від кератинового випрямлення, укріпленню волосся та покращенню його загального стану.

Водночас варто відмовитися від використання великої кількості стайлінгових засобів. Кератин вже робить волосся гладким — немає потреби у нанесенні великого об'єму лаку чи гелю. І значна кількість таких засобів може спричинити обтяження волосся та скоротити ефект від кератинового випрямлення.

8. Порушення техніки сушіння волосся

Не можна сушити локони з кератином гарячим повітрям фену. Цієї помилки допускаються й дівчата, які намагаються провести процедуру самостійно, й майстри, які не мають достатньої кількості знань. Насправді сушіння волосся після нанесення кератину має відбуватися виключно холодним або ледь теплим повітрям. І пояснюється така рекомендація дуже просто — кератин під впливом гарячого повітря полімеризується, а полімеризація має відбуватися під час витягування праскою.

Ще один важливий аспект, про який не можна забувати під час сушіння волосся, - його обов'язково потрібно досушити повністю. Навіть невеличка волога, що зостається на пасмах, може призвести до їх пошкодження під час прасування.

9. Порушення техніки прасування

Існує досить поширена теорія, що прасувати волосся потрібно до тих пір, поки вони не перестануть “диміти”. І це вкрай небезпечний міф і дуже серйозна помилка. Адже повністю перестає диміти лише повністю згорівше волосся.

Під час прасування локонів потрібно проходитися по ним до виникнення ефекту приємної розсипчастості. Також важливо дотримуватися рекомендацій виробника — найчастіше радять проходити по пасмам 6-10 разів.

10. Недотримання правил догляду після процедури

Хоча рекомендації не мочити волосся після кератинового вирівнювання є вже не актуальними (сучасні засоби дозволяють мити голову хоч одразу після процедури), все ж варто пам'ятати, що існують деякі нюанси у догляді, які здатні погіршити ефект або зробити його менш стійким.

Зокрема майстри рекомендують відмовитися від використання різних аксесуарів для волосся у перші 3 доби після вирівнювання — гумки та заколки можуть створювати заломи, від яких буде досить важко позбутися.

Ще варто враховувати, що термін дії кератину може зменшитися за використання сульфат-вмісних шампунів, а також за впливу солоної чи хлорованої води.

А придбати найкращі засоби для кератинового випрямлення, а також для догляду за волоссям після нього можна в HAIR.COM.UA. Також на сайті представлено широкий асортимент професійних товарів для майстрів, зокрема засоби захисту та праски високої якості. Відбувається доставка Україною та Європою.