Жирна шкіра голови завдає чимало клопоту своїм власникам, псує настрій та навіть може знижувати самооцінку. Надмірна активність сальних залоз також може провокувати виникнення неприємного свербежу та себорейного дерматиту. До того частою супутницею жирної шкіри голови стає лупа. Проте правильний та регулярний догляд дозволяє тримати активність сальних залоз під контролем та покращити загальний стан волосся. Розглянемо основні правила догляду більш детально.

Чому волосся жирніє: основні причини

Мабуть, всім відомо, що надмірна жирність шкіри голови пов'язана з надмірною активністю сальних залоз. Якщо вони працюють дуже інтенсивно, відбувається виділення значної кількості себуму — шкірного сала. Саме через його надлишок волосся стає жирним та неприємно липким. Значна кількість себуму подразнює шкіру голови та провокує розмноження патогенних мікроорганізмів. На цьому фоні нерідко спостерігається почервоніння шкіри, поява свербежу, лупи та неприємного запаху.

Активність сальних залоз може зростати за впливу різних чинників. Вплинути на цей процес може:

  1. Неправильний догляд. Спричинити жирність може косметика для волосся, що йому не підходить, нерегулярний догляд, неправильне нанесення доглядових засобів тощо.
  2. Гормональні перебудови. Досить часто з проблемою підвищеної жирності волосся стикаються підлітки, вагітні жінки, а також жінки під час менопаузи. Також зміна активності сальних залоз може спостерігатися за різних ендокринних порушень, на фоні стресів, що призводять до гормонального дисбалансу тощо.
  3. Неправильне харчування. Підвищення активності сальних залоз може спостерігатися у разі зловживання фастудом, а також жирною та смаженою їжею. Також таку проблему може спричинити регулярне вживання алкоголю.
  4. Спадковість. Досить часто схильність до жирності шкіри голови передається від батьків. Якщо така проблема турбує й маму, й тата, то вірогідність її виникнення у дітей особливо велика.
  5. Несприятливе зовнішнє середовище. Вплив брудного повітря, зокрема автомобільних вихлопів та викидів з підприємств, а також диму та інших факторів може швидко перетворити гарні доглянуті локони на тьмяні, сальні та негарні пасма. Також у ролі агресивного фактора зовнішнього середовища може виступати яскраве сонце.

Іноді волосся стає надміру жирним через вплив деяких медикаментів. У такому разі не обійтися без консультації лікаря, що призначив такі ліки.

Як впоратися з проблемою жирної шкіри голови?

Розв’язання проблеми жирної шкіри голови — це комплексна задача. Адже зазвичай вона виникає через негативний вплив відразу декількох факторів. І якщо на генетику вплинути ми не можемо, як і, частіше за все, переїхати до іншого більш екологічного регіону, то підібрати правильний догляд, скоригувати харчування, а також спосіб життя може кожен. І одним із самих важливих аспектів догляду за жирною шкірою голови є використання якісних засобів для очищення.

Підбираємо правильну косметику

Виробники косметики для волосся пропонують чудовий вибір товарів для догляду за жирним волоссям, які впливають на активність сальних залоз та можуть допомогти у регуляції вироблення себуму. Спеціальні засоби також забезпечують глибоке очищення та підтримують свіжість шкіри голови протягом тривалого часу.

ТОП-засобів для миття волосся

Обираючи шампуні для жирної шкіри голови, варто віддавати перевагу професійній косметиці. Вона має легку текстуру, не містить обтяжливих компонентів, шкідливих силіконів та парабенів. До неї входять компоненти, що здатні нейтралізувати надлишок шкірного жиру та відновити оптимальний баланс шкіри.

Відмінним вибором для миття голови у разі схильності до жирності можуть стати наступні засоби:

  • VITAEL NORMALIZING SHAMPOO. Це продукт від італійської компанії, що здатен протидіяти надмірному синтезу шкірного сала, якісно очищувати пасма та шкіру голови, а також надавати заспокійливий ефект. Завдяки його використанню зменшується подразнення шкіри та покращуються функції сальних залоз. До того ж себорегулюючі складники та природні екстракти лікарських рослин в його складі сприяють покращенню функції сальних залоз та мають потужні антибактеріальні властивості. Регулярне використання такого засобу робить пасма об'ємними, легкими та свіжими надовго.

 

  • Deeply Normalizing Shampoo. Це засіб від відомого українського бренду, що створений саме для догляду за жирним типом шкіри голови. Він допомагає глибоко та якісно очистити пасма від себуму, а також залишків стайлингу та різних забруднень. Його унікальна формула сприяє покращенню функцій сальних залоз, зокрема у складі засобу міститься екстракт чайного дерева. Він має себорегулюючі, антисептичні та заспокійливі властивості. До того ж компоненти шампуню підтримують здоровий баланс шкіри голови, сприяють зволоженню коренів волосся та забезпечують інтенсивний догляд для здоров'я, міцності та блиску.  

​​​​​​​

  • Raywell BIO ROSYL. Це продукт італійського виробника, який допомагає покращити стан жирної шкіри голови та нормалізувати функції сальних залоз. Він сприяє регуляції синтезу шкірного сала та регулює гіпергідроз шкіри (надмірну пітливість). До того ж такий засіб сприяє інтенсивному живленню та зволоженню сухих пасм. Це робить його відмінною знахідкою для тих, хто страждає від надмірної жирності голови та водночас сухих і посічених кінчиків, а також ламкості волосся. У складі шампуню міститься комплекс натуральних активних компонентів, зокрема розмарину, ніжної олії японської камелії та соєвого лецитину. Всі ці речовини діють у синергії, прибираючи жирність волосся.

Засоби для миття волосся потрібно використовувати регулярно. Не варто думати, що жирне волосся варто не мити якомога довше, щоб знизити активність сальних залоз. Себум потребує видалення, адже за тривалого перебування на волоссі в ньому активно розмножуються патогени (гриби та бактерії), що можуть викликати різні досить неприємні хвороби та проблеми.

Глибоке очищення: пілінг для жирного волосся

Коли мова йде про глибоке очищення волосся, схильне до жирності, треба звернути увагу не тільки на шампуні, а й на спеціальні пілінги. Вони допоможуть досягти ідеальної чистоти, позбутися сверблячки та підвищеної жирності пасм. Пілінги здатні розчиняти сальні пробки, які формуються у гирлі волосяних фолікулів, відновлюючи тим самим їх харчування та покращуючи загальний стан і вигляд локонів.

Серед найкращих пілінгів для жирного волосся:

  • Insight Rebalancing Scalp Exfoliating Cream. Відмінний відлущуючий засіб, що делікатно та надійно видаляє відмерлі клітини, себум та інші забруднення. До того ж він сприяє оновленню шкірного покриву, м'яко очищає його та бореться з лупою. У його складі є компоненти, що заспокоюють подразнену шкіру та знищують патогенні мікроорганізми.  
  • Deeply scalp scrub with apricot kernel. Дуже ефективний очищувальний засіб, який може забезпечити максимальну чистоту та бездоганний стан шкіри голови. Його використання сприяє ретельному очищенню від всіх забруднень, зокрема себуму, стайлінгу, силіконів, пилу тощо. Унікальна комбінація подрібнених абрикосових кісточок та справжньої морської солі сприяє не тільки видаленню забруднень, а й покращенню кровообігу в шкірі голови. Такий ефект сприяє активному зростанню здорових пасм.

​​​​​​​

  • Deeply Refreshing Scalp Peeling. У складі цього засобу містяться безпечні відлущувальні компоненти, а також освіжаючі речовини. Завдяки цьому його використання не тільки глибоко очищує шкіру, а й ефективно регулює синтез шкірного жиру та нормалізує жирність волосся. До того ж засіб сприяє глибокій детоксикації та покращенню кровообігу, завдяки чому покращується стан волосся та прискорюється його зростання.

​​​​​​​

Зазвичай пілінги для шкіри голови рекомендують використовувати 3-5 разів на місяць, проте у деяких ситуаціях рекомендації можуть відрізнятися — у разі відповідних консультацій трихолога.