Якість проведення кератинового вирівнювання, ботоксу для волосся, нанопластики та інших популярних процедур залежить від багатьох факторів. Звісно, вирішальну роль відіграє професіоналізм майстра та правильність вибору косметичних засобів. Проте не варто забувати й про деталі — аксесуари, за допомогою яких спеціаліст проводить процедури. Якісний інструмент — це не тільки стиль, а й зручність. Він служить власникам протягом тривалого часу, тому має бути міцним, ергономічним та надійним. Але все ж, що має бути в арсеналі справжнього майстра? Яким має бути стартовий набір аксесуарів?

Ціна та якість: чи є тут компроміс?

Багато майстрів турбуються через неможливість відразу витратити чимало коштів на аксесуари для роботи. Проте значна кількість людей успішно стартує буквально з мінімальним комплектом матеріалів та досить посередніх інструментів. Звісно, не варто надмірно економити на аксесуарах, адже якісний інструментарій безпосередньо впливає на якість роботи та імідж майстра.

Проте, якщо розглядати співвідношення ціни-якості, то чималий досвід підтверджує, що далеко не завжди є необхідність переплачувати за бренд. Адже логотип на вашому інструменті сам по собі не впливає на його практичність та зручність. Наприклад, пластикова мисочка за 150 грн буде абсолютно такою ж, як і брендована за 500 грн. Клієнт не звертає увагу на такі речі, проте для нього є важливим чистота й порядок у салоні, тому майстру треба ширше дивитись на речі, а не скуповувати “бренди” виключно для іміджу.

Спробуємо розібратися, які аксесуари є незамінними для роботи майстра.

Розхідники: речі на щодень для зручності й комфорту

Розхідники або витратні матеріали – це дрібниці, необхідні для дотримання гігієни та комфорту в роботі майстра та клієнта. Серед них мають бути:

  1. Рукавички одноразові нітрилові (коробка), наприклад, CEROS, Fingers BLACK. Рукавички - це захист ваших рук від агресивних складів. Візьміть собі за правило використовувати їх завжди, адже вони захищають ваші ручки від алергічних реакцій, які можуть бути спричинені високолужними шампунями та активними компонентами засобів. Навіть якщо ви кілька разів ви відпрацювали без рукавичок, і алергія не з'явилася – не радійте та не нехтуйте рукавичками, адже накопичувальна алергічна реакція може з'явитися будь-якої миті та лікувати її набагато складніше, ніж контактну.
  2. Пеньюар для клієнта – ви маєте право вибирати, купити вам одноразові пеньюари або багаторазові. З одноразовими все просто – викинув та забув. З багаторазовими складніше. За санітарними нормами ви повинні проводити прання багаторазового пеньюара після кожного клієнта. Але за використання Hair Expert Petti, що виготовлений з міцного матеріалу з водовідштовхувальною пропиткою, можна переходити до нового клієнта без зайвих турбот - доглядати за таким пеньюаром дуже просто.
  3. Одноразові або багаторазові рушники також вибирати вам. Звичайно одноразові не так зручні у використанні, як багаторазові махрові, особливо якщо у клієнтки виявиться коса до пояса, але вони, як і у випадку з пеньюарами позбавлять вас додаткового мороку з пранням і прасуванням.

Аксесуари для роботи – все, що потрібно для нанесення та використання засобів

Окрім витратних матеріалів, майстру потрібно мати під рукою й різні інструменти та інші аксесуари. Серед них:

  1. Респіратор для майстра. Це не може бути одноразова маска, маска майстра – це професійний фільтруючий респіратор для захисту від токсичних речовин та парів. Якщо клієнт виконує процедуру періодично, то майстер постійно контактує з хімікатами, тому повинен захищати своє здоров'я респіратором, наприклад, Hair Expert CHEMICAL.
  2. Захисний фартух для майстра. Забезпечує захист від бризок води та засобів для кератину чи ботоксу. Обирайте моделі, що є водонепроникними та міцними. наприклад, Hair Expert Apron Classic Black. Він до речі ще й обладнаний зручними кишенями, що дозволяє тримати під рукою невеличкі інструменти, потрібні під час роботи.
  3. Пластикова миска (2-3 шт) для засобів повинна бути з міцного пластику, що не б'ється та який не роз'їсть хімічними компонентами. Наприклад, миска Hair Expert відповідає всім цим характеристикам.
  4. Пензлик для нанесення препаратів (2-3 шт) - це звичайнісінький перукарський пензель з коротким ворсом, для зручності прочісування пасм. Він допоможе не набирати на кисть більше засобу, ніж потрібно. Вибирайте пензлі зі щільним пружним ворсом, наприклад, Hair Expert Colorbrush.
  5. Затискачі для волосся (4-8 шт) повинні бути зроблені з якісного пластику, який буде досить міцним, щоб тримати велике пасмо волосся та досить гнучким, щоб не тріскатися на згині пасма, а також за впливу гарячої води. Для повсякденного використання можна придбати Hair Expert Hairbrush V Shaped METAL comb, який поєднує у собі функції гребінця та вирівнювача.
  6. Гребінці (2-3 комплекти) для розчісування та сушіння волосся. Звичайно тут варто вибирати пластиковий корпус та пластикову щетину, такий матеріал буде більш довговічним, адже очистити пластик набагато простіше, ніж, наприклад, натуральні матеріали. Гарний вибір - Hair Expert Comb Black, що є довговічним, практичним та надійним.

Інструменти та обладнання: основні моменти

Обладнання — це дуже важлива частина вкладень у роботу, тут теж потрібно подумати на чому можна заощадити, а на чому навпаки не варто.

  1. Праска. Якісна титанова праска відповідає за швидкість та якість роботи з випарюванням засобів. Враховуйте, що металеве покриття не можна використовувати в роботі з ботоксом і кератином, турмалін і кераміка забезпечують швидке, але нерівномірне нагрівання пластини, а також підвищене зношування порівняно з титановими пластинами. Титан має легку вагу, підвищену міцність і теплопровідність, тому праска з титановим покриттям легко ковзає по волоссю. Незалежно від покриття прилад повинен рівномірно розподіляти тепло по пластинах і тримати максимальну температуру 230 градусів. Гарним вибором буде праска Hair Expert - справді якісна й доступна за ціною.
  2. Фен можна вибрати не максимально дорогий, але досить хороший, щоб вистачало потужності для швидкого сушіння волосся після витримки засобу та миття. Невелика потужність збільшить час роботи на 20-30 хвилин. А ось велика потужність та наявність кількох температурних режимів дозволить працювати максимально швидко та витрачати на просушування волосся менше часу.
  3. Стійка для зберігання засобів і матеріалів. Вона звичайно не є обов'язковим атрибутом, але в очах клієнта додасть вам бонусів, адже гарна чиста стійка, з виставленими на ній дорогими баночками, привертає увагу та дає усвідомлення, що ви працюєте з різними засобами. В ідеалі це шафка, що складається зі скляного верху з полицями та нижньої частини закритої та непрозорої, щоб можна було зберігати витратні матеріали. Пам'ятайте, що стійка повинна стояти в тій частині приміщення, куди не буде доступу прямих сонячних променів, це обов'язкова умова для забезпечення безпечного збереження косметичних засобів.

Якщо у вас невеликий обсяг роботи - один клієнт на день або пару чоловік на тиждень, або ви майстер-початківець, то звичайно можна тримати один комплект всього необхідного. Але якщо ви розвиваєтеся, намагаєтеся брати більше клієнтів і вже працюєте в студії, то у вас завжди має бути запасний комплект, і краще не один, щоб ви не витрачали час на миття, очищення, дезінфекцію та сушіння інструментів. А дві праски в арсеналі підстрахують вас на випадок, якщо одна з них раптово зламається. Декілька наборів завжди виручать вас, якщо кількість роботи зросте або щось із робочих дрібниць зламається або вийде з ладу.

А придбати всі аксесуари, які тільки можуть знадобитися для роботи, можна в інтернет-магазині HAIR.COM.UA. Тут представлений гарний асортимент товарів за приємною конкурентоспроможною ціною. Можлива доставка по Україні та за кордон.