Кучеряве волосся приносить безліч проблем своїм власницям, особливо, якщо підібрати неправильний догляд або косметичні засоби. Однак доглядати за ним стає ще складніше у зимовий період, коли пасма стають сухими й ламкими. А як з цим впоратись та що робити – далі у статті.
Як дбати про кучеряве волосся взимку
В’юнке волосся потребує регулярного, уважного та дбайливого догляду протягом цілого року, але взимку – особливо. Річ у тім, що такі пасма навіть улітку за теплої погоди швидко втрачають вологу, а тому взимку стають сухими, ламкими, отримують посічені кінчики та втрачають слухняність.
Зверніть увагу на наступні рекомендації щодо догляду за волоссям та шкірою голови взимку:
- Зволоження та ще раз зволоження. Стосується це як шампунів, так й інших засобів догляду. Обирайте варіанти, які містять натуральні олії, а також комплекс гіалуронової кислоти.
- На зимовий період відмовтесь від шампунів та інших засобів, які містять у собі силікони. Вони обтяжують волосся, роблять його ламким та сухим, а також можуть призвести до зайвого об’єму.
- Намагайтесь перебувати у кімнатах, які позбавлені сухого повітря. Не зайвими стануть й такі прилади, як зволожувачі, які допоможуть уникнути зайвої сухості пасм та позитивно вплинуть на легені.
- Під час миття волосся та шкіри голови узимку краще обирати прохолодну, або ледь теплу воду. Гаряча буде стимулювати не лише випадіння, а й прискорене забруднення, а ще призводить до надмірної сухості та пухнастості.
- Не забувайте про легкий, щоденний масаж коренів та шкіри голови. За допомогою цього покращується циркуляція крові, й як результат – пришвидшується отримання волосинками корисних речовин та кисню.
Не варто забувати й про головні убори, які є обов’язковими взимку. Однак не лише корені волосся мають бути схованими під ними, а й кінчики. Вони є найвразливішою частиною зачіски, а тому теж мають бути схованими під одяг. Це допоможе уникнути їх ламкості та пересушеності, адже пасма, які знаходяться на холодному повітрі, а потім опиняються у теплому приміщенні, мають кутикулу, що перебуває у режимі стресу.
Особливості зволоження кучерявого волосся та шкіри голови взимку
Регулярне зволоження в’юнкого волосся, особливо у зимовий період, коли воно стає сухим та ламким – гарантія його здорового вигляду, а також попередження проблем, які пов’язані зі зневодненням.
Для зволоження волосся взимку можна використовувати:
- Кондиціонери: для в’юнкого волосся краще обирати незмивні кондиціонери, використовуючи їх одразу після шампуню. Їх головне завдання – зберегти пасма зволоженими протягом тривалого часу, особливо, якщо вони містять олії чи рослинні екстракти.
- Ботокс: процедури догляду за волоссям також допоможуть йому відновитись, позбутись сухості та ламкості. Ми радимо використовувати такий ботокс, як Natureza Nutri Force або ж Botex Natureza SOS, які призначені спеціально для глибокого, інтенсивного зволоження.
- Олії: оливкове, кокосове, арганове та жожоба – кращі варіанти, як інтенсивно зволожити волосся, особливо, якщо наносити їх на ніч. Вони ідеально підходять для пошкоджених пасм, допомагають отримати правильну, пружну форму локонів.
- Маски: використання глибоко зволожуючих масок, наприклад, Tyrrel Maxxi Therapy Mascara, дозволить надати пасмам додаткову порцію зволоження. Маски, які містять протеїни та жири, які здатні утримувати вологу, ідеально підійдуть для кучерявого волосся.
Окрім зволоження, варто позбутись і засобів, які надмірно сушать локони. До них можуть входити деякі шампуні з синтетичним складом, а також засоби для фіксації. На зимовий період краще забути про них, оскільки вони зроблять і без того тендітне волосся ламким та неслухняним.
Як сушити кучеряве волосся
Кучеряве волосся більше за інші типи схильне до ламкості та пошкодження, адже воно від природи має лускату структуру, через що швидко стає сухим та пухнастим, позбавленим слухняності. Особливо це актуально взимку, коли локони втрачають вологу, збільшується рівень пухнастості, який щоразу зростає після використання головних уборів.
Варто запам’ятати наступні поради з сушіння:
- Після миття не витирайте волосся за допомогою рушника методом розтирання: просто відтисніть зайву вологу, не перетискаючи пасма, аби позбутись пухнастості.
- Якщо волосся погано тримає форму – використовуйте дифузор, який допоможе укласти локони й підтримувати їх природну форму.
- Не використовуйте режим гарячого повітря під час сушіння, оскільки кучеряве волосся боїться високих температур й може ставати пересушеним.
- Не забувайте про термозахист, який подбає не лише під час сушіння, а й виходу на вулицю, адже вберігає від пошкоджень температурами.
Не варто одразу після того, як висушили волосся, вдягати на нього шапку. Дайте кучерям трохи охолонути, почекайте десять-двадцять хвилин, а потім вдягайте головний убір. Пам’ятайте, що він має бути з натуральних тканин, а ще – обов’язковий, коли температура на вулиці падає нижче нуля для захисту пасм.
Правила розчісування кучерявого волосся
Волосся, яке взимку стикається з холодним повітрям та низькою температурою, потребує турботливого та охайного до себе підходу. Ослаблене сухістю у приміщеннях та вологою зовні, воно потребує делікатного розчісування.
Для цього краще використовувати гребінець. Ідеальний варіант матеріалу для нього – натуральне дерево, яке допоможе уникнути зайвого ефекту статики. Зубчики на гребінці мають бути рідкими та великими, для простоти прочісування кучерів.
Краще зайвий раз не травмувати волосся процесом розчісування, особливо, якщо воно сплуталось. Для цього варто нанести на нього зволожуючий спрей й лише потім починати розчісувати.
Які засоби догляду використовувати для кучерявого волосся
Хочете придбати якісний догляд, але не знаєте, які засоби обрати? Тоді зверніть увагу на четвірку якісних варіантів, які ми дібрали для вас!
Mimare Curly Method Conditioner
Цей кондиціонер для кучерявого волосся – ідеальний засіб, який допоможе зробити пасма слухнянішими, розплутати їх та полегшити процес розчісування.
Mimare Curly Method Conditioner має легку текстуру, складається з натурального екстракту дині, завдяки чому насичує волосся корисними речовинами, але не обтяжує його, а у комплексі з алое вера підтримує зволоженість та м’якість.
Mimare Curly Method Co-Wash Conditioner
Ще один кондиціонер для в’юнкого волосся у вигляді Mimare Curly Method Co-Wash Conditioner допомагає очищувати не лише пасма, а й шкіру голови.
У ньому присутні вітаміни, ефірні олії, рисове молоко, які забезпечують не лише гладкість та блиск, а ще й підтримують необхідний рівень зволоженості усередині кожної волосинки.
Mimare Curly Method Mask
Взимку вашому волоссю не обійтись без такого засобу, як маска Mimare Curly Method Mask. Вона глибоко зволожує пасма, повертає їм блиск, шовковистість та природну силу.
Засіб ідеально підходить для регенерації пошкоджених волосинок, що особливо актуально у зимовий період. З допомогою маски можна подбати про якісне зволоження та відновлення рівня вологи у пасмах.
Mimare Curly Method Low-Poo Shampoo
Не забудемо і про якісний шампунь для кучерявого волосся Mimare Curly Method Low-Poo Shampoo. Він створений для активного зволоження, живлення, насичення корисними речовинами, що повертає пружність та еластичність локонам.
Створений на основі рослинних олій, фруктових екстрактів та алое вера, він дбає про зволоження, відновлення та запобігає сухості й ламкості локонів.
А якісні засоби догляду за волоссям та шкірою голови ви зможете знайти у нашому магазині HAIR.com.ua!